FAQ - najczęściej zadawane pytania

Faq - najczęściej zadawane pytania O mnie słów kilka Druk i wszystko co związene z drukiem Internet Outdoor - reklama zewnętrzna Realizacje - portfolio Kontakt - zadaj pytanie Fanpage na facebooku

Co mogę Ci zaoferować?


Jako grafik komputerowy przygotuję dla Ciebie wszelkie formy przeznaczone do druku. Najczęściej są to:

Jeżeli jednak potrzebujesz projektu na billboard, witrynę sklepową, folię na samochód, lub dowolnie inną formę nie jest to żaden problem i chętnie podejmę się takiego zlecenia. Współpracuję z kilkoma drukarniami, oraz firmą zajmującą się wykrawaniem i produkcją opakowań, co pozwala mi tworzyć profesjonalne projekty pod kątem technicznym. Dzięki temu nie są one odrzucane z uwagi na błędy (popełniane stosunkowo często przez grafików) przy realizacji zleceń dla druku.

Jednakże druk to nie jedyna dziedzina w której się specjalizuję. Grafikę tworzę także na potrzeby Internetu, a są nimi najczęściej:

Grafikę dla stron internetowych czy szablonów Allegro mogę dla Ciebie dodatkowo zakodować w funckjonalną stronę www uwzględniając najmodniejsze trendy w wykorzystaniu efektów wizualnych, ale także wykorzystująć funkcjonalne skrypty czy galerie zdjęć. Wszystko oczywiście wg najnowszysch standardów i wymagań dla większości internautów. Docelowo skonfiguruję Twój serwer i zajmę się stroną techniczną całego przedsięwzięcia (łącznie z instalacją), a jeżeli nie masz jeszcze hostingu czy domeny - pomogę Ci w wyborze najlepszego usługodawcy i przeprowadzę przez stosunkowo zagmatwaną ściężkę procedur z tym związaną.

Dlaczego masz wybrać właśnie mnie?


Tworzeniem grafik i stron internetowych zajmuję się od kilku lat. Zajmuję się tym z wielką pasją i zaangażowaniem, gdyż tym uwielbiam zajmować się najbardziej. Nieustannie zbieram nowe doświadczenia, na bieżąco śledzę nowinki technologiczne i możliwości jakie są oferowane w branży, ale także obserwuję zapotrzebowanie przez konkretne grupy społeczne na poszczególne zakresy informacji jakich oczekują np. od plakatu albo strony internetowej. W swojej pracy opieram się na źródłach, ktore pomagają mi określić parametry grupy docelowej danego zagadnienia i spełnić dla niej jak najwięcej parametrów. W dobie Internetu wszyscy wiemy jak wiele jest sposóbów na korzystanie ze stron internetowych, jak wiele jest przeglądarek, jak wiele jest rozdzielczości ekranów, systemów operacyjnych etc. Świeże informacje pozwalają mi tworzyć praktyczne ale i efektowne propozycje z zakresu grafiki komputerowej i IT, a to jest niezmiernie ważny element i nie wolno o nim nigdy zapominać.

Ile to będzie kosztować?


Wszystkie prace staram się wyceniać na bieżąco i indywidualnie. Nie prowadzę cennika, nie mam stałej oferty. Wszystko zależne jest od nakładów pracy i czasu jaki przyjdzie mi spędzić podczas pracy. Pamiętaj, że przed przystąpieniem do projektowania wszystko wcześniej uzgadniamy i analizujemy. Bardzo często zdarza się, że jest to aspekt ważniejszy niż sam "proces tworzenia", ale dzięki temu obie strony nie popełniają zbędnych błędów i razem oszczędzamy cenny czas jak i swoje nerwy i niepotrzebny stres :) .

Kiedy mogę spodziewać się gotowego projektu?


Terminy realizacji uzgadniamy przed przystąpieniem do pracy, jednak ciężko jest to odgórnie stwierdzić i jednoznacznie określić w jakieś ramy. Ulotkę reklamową można stworzyć w 2-3 godziny ale i można ją dopracowywać czy nanosić poprawki, lub po prostu zmieniać koncepcje kolejne godziny czy nawet dni. O tyle ile np. w stronie internetowej (po oddaniu projektu) dojdzie potrzeba jakiejś zmiany treści czy grafiki - nie stanowi to problemu - jest to kwestia kilku minut. Ale w przypadku druku już tak niestety nie ma - chyba że wydrukowana partia np. teczek firmowych zamieni się w makulaturę, a druk rozpocznie się na nowo uwzględniając poprawki - a to są dodatkowe koszta, których wszyscy przecież chcemy uniknąć. W jaki sposób i w jakiej formie mogę odebrac prace? Projekty dostarczam najczęściej mailowo - nie wszyscy jesteśmy z jednego miasta i nie wszyscy mamy czas na podróże w celu odebrania płyty cd zawierającej projekt wizytówki. Pliki zawieram w postaci PDF, a na życzenie - w wybranych formatach roboczych. Jeżeli zamawiasz np. logo to wraz z samym znakiem, na życzenie stworzę całą księgę znaku, albo w przypadku billboardu czy witryny sklepowej kilka wizualizacji i proponownych zastosowaniach. Jeżeli projekty zajmują stosunkowo dużo, udostępniam je na swoim serwerze i generuję prywatny link, gdzie całe paczki plików można pobrac na swój komputer.